»  »  » Intalniri Bucovinene 2014
 Bucovina  Câmpulung Moldovenesc 30150
Nu sunt păreri

Intalniri Bucovinene 2014


Micşorează textul Măreşte textul Mărime text Tipăreşte pagina

Festivalului International de Folclor “INTALNIRI BUCOVINENE”, Campulung Moldovenesc: 18 – 20 iulie 2014, Program

VINERI, 18 IULIE 2014

ORA 11,00 – PARADA cu plecare de la Casa de Cultură

1.Cai + buciumași Câmpulung Moldovenesc

2.Căruțe + Grupul FLOARE DE COLȚ Câmpulung Moldovenesc

3.Grup vocal – instrumental PIATRA ȘOIMULUI Câmpulung Moldovenesc

4.Ansamblul MICA POIANĂ Poiana Micului

5.Grup folcloric SOLONCEANCA Solonețul Nou

6.Formații UNGARIA: VŐLGYSÉG EGYÜTTES

7.Grup vocal PĂSTRĂTORII DE TRADIȚII Marginea

8.Formații REPUBLICA MOLDOVA:

Ansamblul de dansuri populare STEJĂRELUL al Școlii de Arte Cimișlia;

Ansamblul folcloric STRĂMOȘII din Micleușeni

Ansamblul folcloric BOTNENII din Bardar

9. Formația de obiceiuri STRĂJĂNCUȚA Straja

10.Formații POLONIA: DOLINA NOWEGO SOLONCA

DAWIDENKA

TAJDANY

11. Formația de jocuri populare bărbătești CERBUL Corlata

12. Formația de jocuri populare pe generații Berchișești

13. Formații UCRAINA: OBERIH

CHEREMSHYNA

BEREHYNIA

CHERVONA KALYNA

YUZHYNETSKI MOLODYCHKI

Corul bărbătesc ISPAS

Orchestra SMERICHKA

14. Ansamblul folcloric POIENIȚA Poiana Stampei

15. Grup vocal FLORI DE PE DORNA Poiana Stampei

16. Ansamblul de călușari ROMANAȚI Caracal

ORA 13,00 – DESCHIDEREA OFICIALĂ cu buciumași

Ora 13,20 – Ansamblul MICA POIANĂ Poiana Micului

Ora 13,35 – Ansamblul SOLONCEANCA Solonețul Nou, Cacica +

DOLINA NOWEGO SOLONCA POLONIA

ORA 14,00 – 16,00 – FINALA COMORI DE SUFLET ROMÂNESC

14,00 – Ansamblul folcloric POIENIȚA Poiana Stampei

14,20 – Grup vocal PĂSTRĂTORII DE TRADIȚII Marginea

14,30 – Grup vocal FLORI DE PE DORNA Poiana Stampei

14,40 – Formația de obiceiuri STRĂJĂNCUȚA Straja

14,55 – Formația de jocuri populare bărb.CERBUL Corlata, Berchișești

15,05 – Formația de jocuri populare pe generații din Berchișești

15,15 – Grup vocal – instrumental IZVORAȘUL Izvoarele Sucevei

15,25 – Grup vocal – instrumental Bălăceana

15,35 – Formația de dansuri CERVONA KALENA Negostina

15,45 – Formația de dansuri entice Siret

ORA 16,00 – 18,30 – SPECTACOL FORMAȚII STRĂINE

ORA 18,30 – 22,20 – FINALA COMORI DE SUFLET ROMÂNESC

18,30 – Grup folcloric CETINA Vama

18,45 – Formația de jocuri populare – copii Liteni

18,55 – Formația de jocuri populare IZVORAȘUL Liteni

19,05 – Grup folcloric KOLOMEIKA Siret

19,20 – Grup vocal BUJOR DE MUNTE Cârlibaba

19,30 – Formația de jocuri populare bărb.STEJĂRELUL Cajvana

19,40 – Formația de dansuri KOZACIOK Bălcăuți

19,50 – Ansamblul folcloric FLORI DE BUCOVINA Sadova

20,10 – Grup folcloric DOR Moara

20,25 – Grup vocal – instrumental GOSPODARII Bosanci

20,35 – Grup folcloric STÂNJENELUL Stroiești

20,50 – Ansamblul folcloric FLORILE BUCOVINEI Rădăuți

21,10 – Grup vocal – instrumental FLOREA DE MĂLIN Mălini

21,20 – Ansamblul folcloric CIOBĂNAȘUL Dolhasca

21,40 – Ansamblul folcloric PĂDUREȚUL Cacica

22,00 – Ansamblul folcloric ARCANUL Fundu Moldovei

ORA 22,20 – Orchestra Municipală DOINA RARĂULUI Câmpulung Moldovenesc

Conducerea muzicală – prof. Niță Bârsă, Dirijor – Romeo Constantin Grosu

ORA 23,00 – 23,30 – Ansamblul de călușari “ROMANAȚI” CARACAL

SÂMBĂTĂ, 19 IULIE 2014

ORA 12,00 – 14,00 – GRUP FOLCLORIC “BALADA” FĂLTICENI – condus de prof. MARIA TANASĂ

ORA 14,00 – 15,30 – CONCURSUL “GLAS BUCOVINEAN”

ORA 15,30 – 17,00 – SPECTACOL, ANSAMBLUL ARTISTIC “CIPRIAN PORUMBESCU” Suceava

ORA 17,00 – 20,00 – SPECTACOL FORMAȚII STRĂINE +

Grup FLOREADE COLȚ Câmpulung Moldovenesc – 15 minute

ORA 20,00 – 22,00 – SPECTACOL “MUGURI DE CÂNTEC ROMÂNESC”

ORA 22,00 – 22,30 – ANSAMBLUL “ROMANAȚI” CARACAL

SPECTACOL “MUGURI DE CÂNTEC ROMÂNESC”

Ora 20,00 – 22,00

1. Mădălina Lupupopii – Vama – 2 piese

2. Daiana Ivașcu – Vatra Dornei – 2 piese

3. Alexandra Dan – Putna – 2 piese

4. Andrei Iftimie – Slatina – 2 piese

5. Alexandru Sahlean – Pârteștii de Jos – 2 piese

6. Roxana Sava – Suceava – 2 piese

7. Diana Alexa – Bosanci – 2 piese

8. Denisa Apetrei – Dolhasca – 2 piese

9. Gabriela Teișanu – Suceava – 3 piese

10. Dănuț Onoiu – Gura Humorului – 30 minute

11. Doina și Ciprian Petroaie – Drăgoiești – 30 minute

DUMINICĂ, 20 IULIE 2014

ORA 12,00 – 15,30 – FINALA COMORI DE SUFLET ROMÂNESC

12,00 – Formația de jocuri populare – copii M-rea Humorului

12,10 – Formația de jocuri populare – tineri M-rea Humorului

12,20 – Ansamblul folcloric PLAIURILE SOLONEȚULUI Todirești

12,40 – Formația de jocuri populare GELU CONSTANTINESCU Todirești

12,50 – Grup vocal ALTIȚA Bilca

13,00 – Grup vocal – instrumental COSTIȘANCA Costișa, Frătăuții Noi

13,10 – Grup vocal BUCOVINA Calafindești

13,20 – Grup vocal FLOAREA SPERANȚEI Ilișești

13,30 – Ansamblul folcloric RĂZEȘII Baia

13,50 – Grup vocal FLORI DE MĂR Râșca

14,00 – Ansamblul folcloric SĂLCEANCA Salcea

14,20 – Grup folcloric FLORILE VICOVENE Vicovu de Sus

14,35 – Grup vocal CUNUNIȚA Frătăuții Noi

14,45 – Grup vocal BĂTRÂNEASCA Frătăuții Noi

14,55 – Grup folcloric ARCANUL BĂTRÂNESC Frătăuții Noi

15,10 – Grup vocal – instrumental NOIȚELE Bogdănești

ORA 15,15 – 18,00 – SPECTACOL STRĂINI

ORA 18,00 – 20,00 – FINALA COMORI DE SUFLET ROMÂNESC

18,00 – Grup vocal – instrumental PIATRA ȘOIMULUI Câmpulung Moldovenesc

18,10 – Formația de jocuri populare de perechi PLAIURILE POJORÂTEI Pojorâta

18,20 – Formația de jocuri populare de femei din Frumosu

18,30 – Grup folcloric STRĂJERII Dolheștii Mici

18,45 – Formația de jocuri populare de perechi FLORI DE MINĂ Iacobeni

18,55 – Formația de jocuri populare bărbătești TRILIȘEȘTI Iaslovăț

19,05 – Ansamblul folcloric BISTRIȚA AURIE Ciocănești

19,25 – Grup folcloric ARCANUL Pârteștii de Jos

19,40 – Formația de jocuri populare de perechi LUCA ARBORE Arbore

19,50 – Ansamblul folcloric CLOPOȚELUL Comănești

ORA 20,00 – RECITAL NICOLETA HAFIUC – 30 minute

LAURA HAIDĂU – Suceava – 30 minute

GETA ZBRANCA – Câmpulung Mold. – 3 piese

ORA 21,00 – FESTIVITATEA DE PREMIERE COMORI

ORA 21,30 – 22,00 – ANSAMBLUL DE CĂLUȘARI “ROMANAȚI” CARACAL

Articole de interes


Lasă un răspuns


Adresa ta de email nu va fi publicată.

Cazare în Bucovina